ساعت: 14:8
تاریخ:1403/3/24
   

معرفی سیستم شوتینگ زباله

پیشگفتار

در زندگی روز مره از مصارف روزانه پسماندهایی حاصل می شود که باید به طریقی جمع آوری و دفع گردد ، که با در نظر گرفتن تعداد واحد هادر ساختمان های بلند مرتبه و هائزاهمیت بودن آن در هتلها ، بیمارستان ها و برخی از مجتمع های مسکونی با روشهای سنتی این کار امکان پذیر نمی باشد . لذا باید با متدهای پیشرفته تری مثل سامانه هوشمند شوت زباله ، تفکیک آن  و یا متراکم سازی وبسته بندی آن  در مبداء استفاده نمود.

 

معرفی سیستم شوتینگ زباله

این سیستم بصورت کانالی از بالای ساختمان تا طبقه زیرین نصب می گردد که در هر طبقه دریچه ای مخصوص نصب می گردد جهت قرار دادن زباله در این کانال و هدایت آن به سمت طبقه زیرین و اتاقک زباله ای که برای این کا ر در نظر گرفته شده است و نهایتا با توجه به نوع سیستم درون سطل زباله قرار می گیرد . البته در کنار این سیستم تجهیزاتی نیز جهت تهویه هوای اتاقک زباله و شستشوی کانال شوتینگ نیز نصب میگردد تا این سیستم بدون عیب و نقص خاصی اجرا و استفاده گردد. نکته مهم دیگری که در این سیستم وجود دارد استفاده از متریال های خاص و مناسب این کار است که موجب مرغوبیت آن می شود.

 

مزایای سیستم شوتینگ زباله :

حمل دستی زباله باعث پخش زباله و بوی نا مطبوع و عمل تولید میکروبهای بیماری زا می باشد . این امر در مجتمع های مسکونی و همچنین در ساختمان ها بیشتر صورت می گیرد ، لذا برای سهولت در امر زباله و جلوگیری از مشکلات آن سیستم شوتینگ (شوت زباله )طراحی و ساخته شده که از مزایای این سیستم موارد زیر را می توان نام برد :

1-شوت زباله از بار ترافیکی آسانسور ،در ساعاتی که باید زباله به خارج از ساختمان منتقل شوند می کاهد .

2- وجود سیستم شوتینگ زباله در ساختمان یکی از موارد تامین آسایش بیشتر خانواده ها می باشد.

3-شوت زباله در کاهش مصرف انرژی و استهلاک آسانسور ودر نتیجه اقتصاد خانواده موثر می باشد.

4-شوت زباله در پاکیزگی راه پله ها ، آسانسور و فضای ساختمان تاثیر زیادی دارد ، در نتیجه در حفظ بهداشت محیط ساختمان نقش بسزایی ایفا می کند چرا که وجود شیرابه زباله در فضای ساختمان باعث اشاعه حیوانات موذی از قبیل موش ، مگس ، پشه و...می شود.

5- هرچه تعداد طبقات در ساختمان ها بیشتر باشد ویا در  هتلها ، بیمارستان ها و مکان هایی که پاکیزی و نظافت جزء موارد ضروری محسوب می شود نیاز به این سیستم نیز محسوس تر است.
 

عضویت در خبر نامه
نام:
ایمیل:
تلفن همراه:
کد امنیتی
Copyright © 2016
کلیه حقوق مادی ومعنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به گروه صنعتی برسا می باشد