ساعت: 23:42
تاریخ:1403/3/4
   

تقسیم بندی سیستم شوتینگ

تقسیم بندی سیستم شوتینگ

در این  قسمت تشریح اجزاء سیستم شوتینگ زباله و انواع آن می پردازیم.


1-سیستم شوتینگ زباله در حالت کلی به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم بندی می شود :

تصویر سیستم شوتینگ زباله به لحاظ نوع نصب


1-1 - سیستم شوتینگ داخلی :
در این روش که متداول تر از روش خارجی است هنگام ساخت در داخل ساختمان محلی برای تجهیزات سیستم شوتینگ تعبیه می گردد و از مزایای آن این است که تجهیزات اصلی در معرض دید نیست و به بدلیل پیش بینی محل تجهیزات آن نیازی به تخریب مجدد ندارد .
1-2 - سیستم شوتینگ خارجی :
این روش بیشتر زمانی مد نظر است که ساخت و ساز ساختمان به اتمام رسیده است و پس ازآن اقدام به نصب سیستم شوتینگ می شود ویا در مواردی خاص نیاز است که کانال شوتینگ خارج از ساختمان قرار گیرد. 

2- انواع سیستم شوتینگ به لحاظ نوع استفاده :

 

2-1 - سیستم شوتینگ زباله ساختمانی :

دراین نوع ، سیستم شوتینگ در ساختمانهای چند طبقه نصب می گردد و یکی از مزیت های واحدهای این ساختمان ها محسوب می شود و می تواند علاوه بر فراهم نمودن آسایش وراحتی برای ساکنین پاکیزگی و بهداشت محیط ساختمان را نیز به همراه داشته باشد که با توجه به در خواست سازنده می تواند در یکی انواع شوتینگ با سطل زباله معمولی ، شوتینگ با دستگاه کامپکتور ، شوتینگ با جداکننده زباله در مبداءطراحی واجرا گردد.

2-2- سیستم شوتینگ نخاله ساختمانی:

دراین نوع ، سیستم شوتینگ را در ساختمانهای در حال ساخت نصب می کنند تا نخاله های ساختمانی را از طبقات بالاتر به پایین به سادگی و با سرعت بالا انتقال دهند. معمولا این نوع سیستم شوتینگ طوری ساخته می شود که بتوان از آن در پروژه های دیگر نیز استفاده نمود.

2-3 - سیستم شوتینگ بیمارستانی:

دربیمارستان ها جهت انتقال ملافه ها و یا پسماندهای بیمارستانی می توان از سیستم شوتینگ استفاده نمود و با توجه به اهمیت بهداشت در محیط بیمارستانی می تواند جایگزین مناسبی برای روش های دیگر باشد.

2-4-سیستم شوتینگ در هتلها :

یکی دیگر از کاربرد های سیستم شوتینگ زباله در هتلها می باشد ، در هتلها نیز همانند بیمارستان جهت انتقال ملافه و زباله های طبقات از سیستم شوتینگ استفاده می گردد. که موجب ارائه خدمات مناسب تر ، سریعتر و موجب رعایت پاکیزگی در محیط هتل شده و در نهایت رضایت مشتریان را بهمراه خواهد داشت.

موارد خاص:

متداول ترین نوع کاربرد های سیستم شوتینگ در موارد بالا است اما بجز اینها در برخی از پاساژ ها ، ادارات ، کارخانجات ، مجتمع های تجاری ، مراکز خرید نیز در موارد خاص استفاده می گردد.

3- دسته بندی و قابلیت های سیستم شوتینگ (زباله):

 

3-1- سیستم شوتینگ زباله با سطل زباله ساده :

تصویر سطل زباله معمولی سیستم شوتینگ زباله

در این سیستم همه زباله ها اعم از خشک و تر پس از طی مسیر درکانال شوتینگ ، در یک سطل معمولی زباله (ترولی) قرار می گیرد و فشرده یا تفکیک نمی شوند.

 

3-2- سیستم شوتینگ زباله با جدا کننده زباله در مبدأ :

تصویر سیستم شوتینگ با جدا کننده زباله در مبداء

در این سیستم بجای یک سطل زباله از چند سطل استفاده می گردد تا زباله های تر همانند باقیمانده غذا ها ، پوست میوه و ... را بصورت جدا در یک سطل و زباله های خشک همانند : ظروف پلاستیکی ، کاغذ ، انواع قوطی ها ، شیشه و... را در سطل هایی دیگر جمع آوری نمود . بدین منظور کلید هایی روی دریچه شوت نصب می گردد و هنگام وارد نمودن زباله تر کلید مخصوص زباله تر وجهت زباله خشک کلید مخصوص زباله خشک فشرده می شود.
 

3-3-سیستم شوتینگ زباله با دستگاه کامپکتور :

 

تصویر سیستم شوتینگ زباله به همراه کامپکتور


در مجتمع ها و ساختمان هایی که تعداد واحد های بیشتری دارند ، حجم بیشتری از زباله تولید می گردد ، که با عث انباشته شدن حجم بالای کیسه های زباله در اطاقک می شود.به همین دلیل جهت کاهش حجم وسهولت در حمل دستگاه کمپکتور نصب می گردد.

 قابلیت های کامپکتور
این دستگاه به صورت تمام مکانیکی و با استفاده ازحسگر های الکتریکی حجم زباله های درون مخزن را از 40 تا 50 درصد متراکم کرده ، در مخزن حمل ویا در کیسه زباله قرار می دهد.با توجه به متراکــم شدن زباله ها ،شیرابه ی زباله های تر از آن جدا میشود،این دستگاه مجهز به سیستم تخلیه شـیرابه بوده که بعد از طی مسیر درون دستگاه به خروجی و لوله تخلیه فاضـلاب اتاقک هدایت می شودبه همین جهت باید در اتاقک زباله لوله تخلیه فاضلاب لحاظ گردد.


مشخصات فنی دستگاه :
1)کاملا اتو ماتیک بدون نیاز به اپراتور
2)حداقل فضای مورد نیاز دستگاه 5/2×5/3×3/5 متر
3)برق مصرفی مورد نیاز دستگاه 3 فاز25آمپر

تذکر: این دستگاه صرفا جهت فشرده سازی وکاستن حجم زباله وهمچنین سهولت در حمل و نقل آن استفاده می گردد.

عضویت در خبر نامه
نام:
ایمیل:
تلفن همراه:
کد امنیتی
Copyright © 2016
کلیه حقوق مادی ومعنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به گروه صنعتی برسا می باشد