ساعت: 22:57
تاریخ:1403/3/4
   

انواع سیستم شوتینگ

سیستم های شوتینگ کاربرهای گوناگونی دارند و بسته به نوع کاربردشان نیز به انواع مختلفی از قبیل سیستم شوتینگ ملحفه در بیمارستان ها و هتل ها ، سیستم شوتینگ زباله در مجمتع ها و ساختمان های مسکونی ، سیستم شوتینگ نخاله در ساخت و سازساختمانهای بلند و...تقسیم بندی می شوند . اما بیشترین استفاده و کاربرد سیستم شوتینگ در شوت زباله می باشد که این سیستم به صورت کلی به سه دسته تقسیم بندی می شود .که به معرفی آنها می پر دازیم .

سیستم شوتینگ با سطل زباله معمولی : 

 نوع اول ،متداول ترین نوع سیستم شوت زباله می باشد ،که در آن از سطل زباله معمولی استفده می شود و پس از قرار گیری زباله در کانال شوتینگ به سمت سطل زباله هدایت می شود و عملیاتی دیگری از قبیل فشرده سازی و یا جداسازی در این نوع انجام نمی شود ، البته در این سیستم تمامی قطعات دیگر همانند کانال تهویه هوا  ، سیستم شستشو و... نصب می گردند .

 

سیستم شوتینگ با جداکننده زباله در مبداء :

 نوع دوم ، سیستم شوتینگ زباله با جدا کننده زباله در مبداء می باشد در واقع در این سیستم کانال از دو قسمت جهت هدایت زباله های تر و زباله های خشک بصورت جداگانه تشکیل شده است و در ابتدا زباله ها بصورت جداگانه به سمت سطل مخصوص خود هدایت می شوند و براحتی زباله های قابل بازیافت بصورت جداگانه جمع آوری می گردند ومی توانند مجددا به چرخه بازیافت باز گردند.

از آنجایی که برخی از زباله ها هزاران سال در طبیعت باقی می مانند و براحتی قابل تجزیه شدن نیستند با این روش می توان در بازیافت آنها نقش مهمی ایفا کرد و کمک شایانی به محیط زیست نمود . علاوه بر کمک به محیط زیست با توجه شعار زباله طلای کثیف ، می توان از آن در جهت اشتغالزایی و تولید درآمد برای کشور استفاده نمود . و کمتر از ذخایر زیر زمینی استخارج نمود و امکان استفاده از این ذخایر ارزشمند را برای آیندگان نیز فراهم نمود.

 

سیستم شوتینگ با دستگاه کامپکتور :

نوع سوم سیستم شوتینگ زباله با دستگاه کامپکتور می باشد ، دستگاه کامپکتور به صورت تمام مکانیکی و با استفاده از حسگر های الکتریکی حجم زباله درون مخزن را از 40 تا 50 در صد متراکم نموده و در مخزن حمل زباله و یا کیسه قرار می دهد که با توجه به متراکم شدن زباله ها شیرابه زباله های تر از آن جدا می شود . این دستگاه مجز به سیستم تخلیه شیرابه بوده که بعد از طی مسیر درون دستگاه به خروجی و لوله تخلیه فاضلاب اتاقک هدایت می شود به همین دلیل با ید در اتاقک زباله لوله تخلیه فاضلاب لحاظ گردد.

این دستگاه بیشتر در مجتمع ها و ساختمانهایی که  تعداد واحد های بیشتری دارند و قاعدتا حجم زباله بیشتری دارند که با عث انباشه شدن کیسه های زباله در اتاقک زباله می گردد استفاده می گردد تا از حجم زباله کاسته شده و حمل آن نیز آسانتر شود.

مشخصات فنی دستگاه :

1-کاملا اتوماتیک و بدون نیاز به اپراتور

2-حداقل فضای مورد نیاز دستگاه 5/2*5/3*5/3  متر می باشد

3-برق مصرفی مورد نیاز دستگاه 3 فاز 25 آمپر می باشد.

لازم به ذکر است که سیستم  کامپکتور تنها برای زباله های خشک جهت سهولت و امکان بازیافت توصیه می گردد

 

 

عضویت در خبر نامه
نام:
ایمیل:
تلفن همراه:
کد امنیتی
Copyright © 2016
کلیه حقوق مادی ومعنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به گروه صنعتی برسا می باشد